logo mówiąca strona internetowa
grafika

Rozległe awarie sieci dystrybucyjnej

PGE Dystrybucja Warszawa – Teren Sp. z o.o. informuje, że w dniu 14 października b.r. w wyniku nagłego załamania pogody doszło do rozległych uszkodzeń sieci, obsługiwanej przez Spółkę. WIĘCEJ

Ogłoszenie o zamianie akcji

Zarząd Spółki PGE Energia S.A. informuje o przystąpieniu do zamiany akcji spółek konsolidowanych na akcje spółki konsolidującej WIĘCEJ

Prąd mój bezpieczny przyjaciel

Program edukacyjny „Prąd – mój bezpieczny przyjaciel” wpisuje się w wieloletnią tradycję działań skierowanych do dzieci
i młodzieży.


Dla Klienta Taryfa Kontakt Informacje o wyłączeniach

Pliki do pobrania

Wyniki konkursow edukacyjnych w edycji 2009 (36 KB)

Program edukacyjny


PROGRAM EDUKACYJNY "PRĄD - MÓJ BEZPIECZNY PRZYJACIEL
 
KONKURSY EDUKACYJNE

BEZPIECZNA LEKCJA

 
 

Program edukacyjny „Prąd – mój bezpieczny przyjaciel” wpisuje się w wieloletnią tradycję działań skierowanych do dzieci i młodzieży. Interesujące przekazanie najmłodszym użytkownikom energii elektrycznej wiedzy na temat korzystania z dobrodziejstw prądu oraz potencjalnych zagrożeń ma wpływ na zmniejszenie liczby wypadków. Honorowy Patronat nad programem objął Mazowiecki Kurator Oświaty. Ponadto wspiera go wiele redakcji lokalnych mediów z terenu działania Spółki, zamieszczając informacje o podejmowanych inicjatywach i publikując relacje z najważniejszych wydarzeń.

KONKURSY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW

                PGE Dystrybucja Warszawa-Teren Sp. z o.o. kontynuuje działania edukacyjne, rozpoczęte przez Zakład Energetyczny Warszawa – Teren. Wspólnie z Polskim Towarzystwem Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej Spółka organizuje konkursy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pod wspólnym hasłem „Bezpieczniej z prądem”. Dzieci i młodzież wykonują prace plastyczne, prezentacje multimedialne i fotografie, próbując zinterpretować tematy związane z energetyką. Rywalizacja odbywa się w trzech etapach.

Etap szkolny - eliminacje, których wybierane są najlepsze prace, które trafiają do spółki dystrybucyjnej, będącej organizatorem konkursu na terenie swojego działania.
Etap regionalny
– odbywa się w spółkach, gdzie komisja wybiera laureatów, których prace trafiają do PTPiREE. 
Etap ogólnopolski
– prace laureatów ze wszystkich spółek uczestniczących w konkursie ocenia specjalnie powołana komisja PTPiREE.

        Co roku w konkursie biorą udział setki uczniów z terenu działania PGE Dystrybucja Warszawa-Teren Sp. z o.o. Wiele szkół od samego początku uczestniczy w tej wyjątkowej artystycznej rywalizacji. Każda edycja ma uroczyste zakończenie, podczas którego są ogłaszani laureaci i wręczane nagrody. Spółka może się poszczycić zwycięstwami swoich laureatów w etapie ogólnopolskim. W 2008 r. Piotr Saganowski z gimnazjum w Latowiczu został zwycięzcą konkursu fotograficznego. W 2009 r. Weronika Duchlińska ze Szkoły Podstawowej w Głoskowie wygrała w konkursie plastycznym dla klas 4-6, a dwoje reprezentantów wywalczyło drugie miejsca: Malwina Błażejczyk z SP w Dobrem w konkursie plastycznym dla klas 1-3 oraz Natalia Sowińska  z Gimnazjum Miejskiego nr 2 w Mińsku Mazowieckim w konkursie fotograficznym. Ponadto reprezentanci PGE Dystrybucja Warszawa-Teren wielokrotnie zdobywali wyróżnienia i miejsca na podium.

BEZPIECZNA LEKCJA

          Oprócz konkursów PGE Dystrybucja Warszawa-Teren organizuje też w siedzibie Centrali Spółki przy ul. Marsa 95 zajęcia dydaktyczne pt. „Bezpieczne lekcje”. Uczestniczą w nich uczniowie szkół z terenu działania Spółki. W trakcie zajęć pracownicy Spółki opowiadają o historii i teraźniejszości przedsiębiorstwa, pokazują prezentację multimedialną „Jak prąd trafia do naszych gniazdek?”, wyświetlają film o niebezpieczeństwach płynących z niewłaściwego korzystania z urządzeń energetycznych i zapraszają do Zakładowej Dyspozycji Ruchu. Zajęcia wieńczy quiz z nagrodami. Wszyscy uczestnicy lekcji otrzymują upominki firmowe, natomiast wychowawcy odbierają certyfikat „Szkoły pełnej energii”. Spotkania cieszą się dużym powodzeniem, dzięki czemu przeszkoliliśmy już kilka tysięcy dzieci.
        Wszystkich chętnych do udziału w „Bezpiecznej lekcji” prosimy o kontakt z Wydziałem Informacji i Promocji, tel.: 0-22 512 13 66; 0-22 512 15 21; 0-22 512 12 83, e-mail; biuro.prasowe@zewt.com.pl.

 

 

 

 


 

  ENERGIA WYOBRAŹNI

VI edycja konkursów edukacyjnych PGE Dystrybucja Warszawa – Teren potwierdziła duże zainteresowanie wśród uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Utalentowani młodzi artyści plastycy oraz pasjonaci fotografii w swoich pracach pokazali, że trudny temat można zobrazować w niekonwencjonalny i ciekawy sposób.
Już od wielu lat PGE Dystrybucja Warszawa – Teren Sp. z o.o. realizuje działania edukacyjne wśród dzieci i młodzieży. Akcja „Prąd – mój bezpieczny przyjaciel” prowadzona jest pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W ramach programu prowadzone są adresowane do dzieci i młodzieży „Bezpieczne lekcje”, czyli zajęcia poświęcone tematyce bezpiecznego i racjonalnego wykorzystania energii elektrycznej oraz doroczne konkursy edukacyjne.

          W tym roku w VI edycji uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach. Klasy I-III w konkursie plastycznym „Bezpieczna energia dla mnie, dla domu, dla środowiska”, klasy IV-VI w konkursie plastyczno – literackim „Czysta energia dla mnie, dla domu, dla środowiska”, a uczniowie gimnazjów w konkursie fotograficznym „Energia elektryczna wokół mnie”.

W styczniu, za pośrednictwem urzędów gmin oraz Kuratorium Oświaty do szkół trafiły informacje o konkursach. Ogółem na adres organizatora napłynęło prawie 500 prac z niemal 120 szkół podstawowych i gimnazjów. Wykonane w wielu ciekawych technikach plakaty oraz zdjęcia napłynęły do siedziby organizatora z obszaru działania wszystkich Rejonów Energetycznych PGE Dystrybucja Warszawa – Teren.

Komisja konkursowa, oceniając prace, brała pod uwagę przede wszystkim zrozumienie i oryginalne ukazanie tematu. Nie mniej znacząca dla przyznawanych not była wykorzystana technika, często wymagająca od autora olbrzymiego nakładu pracy. Wśród fotografii skład oceniający szukał ciekawego, oryginalnego ujęcia, a także dobrego warsztatu wykonania zdjęć. Komisja po długich naradach wyłoniła laureatów w każdej kategorii konkursu i dodatkowo przyznała wyróżnienia dla najciekawszych prac.

 

Zwieńczeniem rywalizacji była uroczystość wręczenia nagród dla laureatów, która odbyła się 28 kwietnia 2009 r. w Warszawie. Atrakcyjne nagrody i albumy ucieszyły zwycięzców, a okolicznościowe dyplomy zawisną z pewnością na honorowym miejscu w wielu szkołach. Finał uświetnił swym występem dziecięcy zespół wokalno-taneczny „Fasolki”. Ich recital przypadł do gustu zebranej licznie publiczności i muzykalnie „rozkołysał” młodych plastyków i ich opiekunów.

Zwycięzcy mają szansę na kolejne sukcesy w związku tym, że ich prace wezmą udział w ogólnopolskim finale organizowanym przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Tu wszystko zaczyna się od nowa i podobnie jak w ubiegłym roku może się zdarzyć, że praca, która otrzymała tylko wyróżnienie w etapie regionalnym, zostanie zwycięzcą na szczeblu ogólnopolskim. Już teraz trzymamy kciuki za naszych finalistów, a wszystkim uczestnikom konkursów oraz ich opiekunom składamy podziękowania i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji. Do zobaczenia!

 WYNIKI 6 EDYCJI KONKURSÓW EDUKACYJNYCH - 2009

Siteimpulse

PGE Dystrybucja Warszawa - Teren Sp. z o.o. - wszelkie prawa zastrzeżone. Patronat: czartery jachtów w Chorwacji newsletter Zamów newsletter