logo mówiąca strona internetowa
grafika

Rozległe awarie sieci dystrybucyjnej

PGE Dystrybucja Warszawa – Teren Sp. z o.o. informuje, że w dniu 14 października b.r. w wyniku nagłego załamania pogody doszło do rozległych uszkodzeń sieci, obsługiwanej przez Spółkę. WIĘCEJ

Ogłoszenie o zamianie akcji

Zarząd Spółki PGE Energia S.A. informuje o przystąpieniu do zamiany akcji spółek konsolidowanych na akcje spółki konsolidującej WIĘCEJ

Prąd mój bezpieczny przyjaciel

Program edukacyjny „Prąd – mój bezpieczny przyjaciel” wpisuje się w wieloletnią tradycję działań skierowanych do dzieci
i młodzieży.

Dbajmy o bociany!


Wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny zaczyna się w naszym kraju oczekiwanie na wielki powrót. Nie chodzi jednak o powrót naszych rodaków z Wielkiej Brytanii, ale o przylot bocianów, które na stałe już wpisały się w polski krajobraz. WIĘCEJ

Energia wyobraźni

Szósta edycja konkursów edukacyjnych zakończona.  WIĘCEJ


Dla Klienta Taryfa Kontakt Informacje o wyłączeniach

Komunikaty


Rozległe awarie sieci dystrybucyjnej

16.10.09

PGE Dystrybucja Warszawa – Teren Sp. z o.o. informuje, że w dniu 14 października b.r. w wyniku nagłego załamania pogody doszło do rozległych uszkodzeń sieci, obsługiwanej przez Spółkę.


Szacujemy, że w najtrudniejszym momencie ok. 500 tys. naszych Odbiorców z terenów Mazowsza i Podlasia mogło być pozbawionych energii elektrycznej. Dzięki wytężonej pracy ekip pogotowia energetycznego, które do późnych godzin wieczornych 14 października usuwały awarie, przywrócono zasilanie wielu uszkodzonych linii. Według ostatnich danych z 16 października o godzinie 6.00 bez prądu pozostawało jeszcze ok. 30 tys. Odbiorców. 

Apelujemy o zachowanie zasad bezpieczeństwa i nie podchodzenie do zerwanych linii energetycznych. W związku z utrudnionym kontaktem telefonicznym z Rejonowymi Dyspozytorami Ruchu i pogotowiem energetycznym prosimy informacje o awariach zagrażających zdrowiu i życiu kierować także do innych służb porządkowych.

 Wszystkich, których dotknęły skutki awarii, przepraszamy za powstałe utrudnienia. Jednocześnie pragniemy poinformować, że awarie sieci elektroenergetycznej w zaistniałych warunkach są nieuniknione. Niesprzyjająca aura, w szczególności mokry, ciężki śnieg zalegający na przewodach energetycznych i gałęziach drzew powodują zwarcia, zaniki napięć i uszkodzenia linii. W sytuacji, gdy awaria obejmuje znaczny obszar, a bez prądu pozostaje duża liczba odbiorców, w akcji przywracania zasilania biorą udział wszystkie brygady pogotowia energetycznego i służby techniczne Spółki.

Czas usunięcia skutków awarii jest bardzo trudny do określenia. Zależy od skali i rodzaju uszkodzeń, a także od panujących warunków atmosferycznych. Zapewniamy, że ekipy energetyków będą pracować bez przerwy, aż do usunięcia wszystkich awarii.

 

 

19.10.2009 r.

Pomimo ogromnych starań i ciężkiej pracy naszych służb, nie wszystkie miejsca awarii udało się nam naprawić. Nieprzerwanie od środy 14 października br. nadal pracują nasze brygady. Robiliśmy wszystko, aby zasilanie odbiorców przywrócić w najkrótszym czasie. Tam, gdzie to było możliwe, nasze ekipy pracowały bez przerwy.

Sieć elektroenergetyczna została naprawiona, natomiast przed nami jeszcze usuwanie szkód zgłoszonych przez pojedynczych użytkowników, zamieszkujących tereny wiejskie i silnie zalesione lub trudnodostępne. Są to drobne usterki, typu uszkodzenia przyłączy do budynków lub brak pojedynczych faz.

Linie telefoniczne Pogotowia Energetycznego były niemal bez przerwy zajęte z uwagi na rozległość awarii i tysiące zgłoszeń. Przepraszamy Państwa za wszelkie niedogodności z tym związane i dziękujemy przedstawicielom mediów za współpracę, która pomogła szerzej informować zainteresowanych o zdarzeniach wywołanych śnieżycami i wiatrem.

Siteimpulse

PGE Dystrybucja Warszawa - Teren Sp. z o.o. - wszelkie prawa zastrzeżone. Patronat: czartery jachtów w Chorwacji newsletter Zamów newsletter